امروز : چهارشنبه ۲۹ خرد ۱۳۹۸ | 2019,06,19
IRANCCHP IRANCCHP IRANCCHP
ad

۸۰ درصد تولید برق استان اصفهان توسط بخش خصوصی انجام می‌شود

نوشته شده توسط admin در تاریخ ۱۳۹۵/۰۹/۲۳ | مرتبط با : اخبار صنعت برق |

سال گذشته در اوج مصرف برق، حدود ۴ هزار مگاوات برق در سراسر استان مصرف شد و امسال این میزان با رشد ۶ درصد به رقم ۴ هزار و ۳۰۰ مگاوات رسیده است.
مدیرعامل برق منطقه‌ای اصفهان با اشاره به فعالیت ۱۱ نیروگاه فعال در استان اصفهان گفت: ۸۰ درصد از میزان تولید برق در استان اصفهان توسط بخش خصوصی انجام می‌شود.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس “رسول موسی‌رضایی” مدیر عامل این شرکت در جلسه مجمع عمومی بسیج مهندسین صنعتی استان اصفهان با اشاره به تاریخچه‌ای از فعالیت شرکت برق منطقه‌ای اصفهان اظهار داشت: استان اصفهان ۱۲ درصد برق کشور را مصرف کرده و با فعالیت ۱۱ نیروگاه بزرگ و کوچک ۱۱ درصد از برق کشور را تولید می‌کند.
وی افزود: سال گذشته در اوج مصرف برق، حدود ۴ هزار مگاوات برق در سراسر استان مصرف شد و امسال این میزان با رشد ۶ درصد به رقم ۴ هزار و ۳۰۰ مگاوات رسیده است.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای اصفهان با اشاره به رشد صنعت برق متناسب با نیازهای جامعه بیان کرد: سیاست کنونی اینگونه است که رابطه میان مصرف کننده و تولیدکننده برق در کشورمان در انحصار دولت باشد و بخش توزیع و تولید توسط بخش خصوصی اداره شود.
وی با بیان اینکه ۸۰ درصد تولید برق در اصفهان توسط بخش خصوصی انجام می‌شود، ادامه داد: از سال ۱۳۷۴ ایجاد شرکت‌های خصوصی در وزارت نیرو و شرکت‌های برق منطقه‌ای آغاز شد و از سال ۱۳۸۴ این شرکت‌ها از نظر ساختاری، توسط شرکت توانیر فعالیت دارند، از سوی دیگر شرکت برق منطقه‌ای اصفهان مسئولیت شبکه زیرساخت، خطوط انتقال، تولید برق در نیروگاه‌ها و غیره را بر عهده دارد.
موسی‌رضایی با بیان اینکه هزینه‌های تولید برق در سیستم دولتی زیاد است، تصریح کرد: کشورهای پیشرفته مهم‌ترین صنایع خود را به بخش خصوصی واگذار می‌کنند تا با رقابت پذیر کردن آن، از نظر اقتصادی توجیه داشته و هزینه‌ها کاهش یابد.
وی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر اجرایی شدن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی گفت: شرکت برق منطقه‌ای استان اصفهان در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر، توسعه نیروگاه‌های خورشیدی را در دستور کار دارد.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای اصفهان با بیان اینکه ۸۰ از تولید برق استان اصفهان توسط بخش خصوصی انجام می‌شود، تصریح کرد: بخش سیکل ترکیبی نیروگاه گازی جنوب اصفهان از محل اعتبارات ستاد اقتصاد مقاومتی استان اصفهان فعال می‌شود تا راندمان این نیروگاه افزایش یابد.
وی با اشاره به در دستور کار قرار داشتن تولید پراکنده برق در استان اصفهان از نظر رعایت پدافند غیرعامل گفت: شرکت برق منطقه‌ای اصفهان از آخرین تجهیزات روز دنیا در فعالیت‌های خود استفاده می‌کند و قسمت عمده‌ای از تجهیزات برق مورد نیاز در کشور در داخل کشور تولید می‌شود.
جلسه مجمع عمومی بسیج مهندسین صنعتی استان اصفهان باحضور جمعی از مهندسین بسیجی استان در سالن جلسات دکتر حسابی برق منطقه ای اصفهان برگزار شد

کلیه حقوق این سایت متعلق به انجمن تولیدکنندگان ترکیبی نیرو ,حرارت و برودت ایران , انجمن CHP ایران ( Irancchp.ir ) می باشد.