امروز : دوشنبه ۳۰ ارد ۱۳۹۸ | 2019,05,20
IRANCCHP IRANCCHP IRANCCHP
ad

عضو کمیسیون انرژی مجلس :عرصه برای حضور صفر تا صد بخش خصوصی در بخش نیروگاهی فراهم شود

نوشته شده توسط admin در تاریخ ۱۳۹۵/۰۹/۲۳ | مرتبط با : اخبار صنعت برق |

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: اکنون بخش خصوصی آمادگی دارد که اگر خوراک مورد نیاز تامین شود بتواند برق را صادر و یا در بازار بورس بفروشد.

حسین امیری خامکانی عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره بحث خصوصی سازی و اینکه آیا اراده دولت بر قیمت گذاری‌های دولتی و وادار کردن به عرضه در مکانیزم خاص، مخل فضای رقابتی نیست؟ ، گفت: بهر حال ما در حال حاضر در مرحله عبور از اقتصاد دولتی به سمت خصوصی شدن هستیم لذا طبیعی است که این مشکلات بوجود آید.

وی با اشاره به مشکلات مربوط به نرخ خوراک پتروشیمی افزود: اکنون برای گاز مورد نیاز نیروگاه های بخش خصوصی دچار مشکل می شویم نیروگاه های هزینه تبدیل انرژی را می گیرند و بخش خصوصی علاقمند است که صفر تا صد نیروگاه را احداث کند.

خامکانی تصریح کرد: اکنون بخش خصوصی آمادگی دارد که اگر خوراک مورد نیاز تامین شود بتواند برق را صادر و یا در بازار بورس بفروشد لذا ما باید فرمول هایی را برای این گونه موارد پیش بینی و تنظیم کنیم.

وی یادآور شد: مشکلاتی که اکنون در زمینه برخی واگذاری ها و خصوصی سازی وجود دارد طبیعی است و باید در راستای اصل ۴۴ قانون اساسی برطرف شود چرا که این طبیعت فاز گذار از مرحله ای به مرحله دیگر است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به انجمن تولیدکنندگان ترکیبی نیرو ,حرارت و برودت ایران , انجمن CHP ایران ( Irancchp.ir ) می باشد.