امروز : دوشنبه ۳۰ ارد ۱۳۹۸ | 2019,05,20
IRANCCHP IRANCCHP IRANCCHP
ad

در جلسه کمیسیون انرژی مطرح شد:آمادگی شرکت گاز برای تامین سوخت زمستان و گاز نیروگاه‌ها

نوشته شده توسط admin در تاریخ ۱۳۹۵/۰۸/۲۴ | مرتبط با : اخبار انجمن تولید پراکنده, اخبار صنعت برق |

 سخنگوی کمیسیون انرژی گفت: مدیرعامل شرکت ملی گاز در جلسه این کمیسیون توضیحاتی از برنامه‌های انجام شده ارائه داد که یکی از آن‌ها آمادگی شرکت گاز برای تامین سوخت زمستان و همچنین تامین گاز نیروگاه‌ها است.

اسدالله قره‌خانی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به گزارش مدیرعامل شرکت ملی گاز و معاونان وی در جلسه امروز کمیسیون انرژی گفت: در این جلسه درخصوص برنامه‌های انجام شده از قبیل احداث خطوط لوله گاز، شبکه انتقال و توزیع، ایستگاه‌های تقویت فشار و همچنین آمادگی شرکت گاز برای تامین سوخت زمستان و تامین گاز نیروگاه‌ها گزارشی از سوی مدیرعامل شرکت ملی گاز ارائه شد.

سخنگوی کمیسیون انرژی افزود: توضیحات ارائه شده نشان می‌دهد شرکت گاز از وضعیت خوبی برخوردار است و در زمان تحریم‌ها به ویژه زمانی که بودجه هم نامناسب بوده و نسبت به هدفمندی یارانه‌ها بخش زیادی از تامین بودجه یارانه‌ها از طریق شرکت گاز تامین شده است.

این عضو هیات رییسه کمیسیون انرژی همچنین اظهار کرد: براساس گزارشی که ارائه شد ۸۵ تا ۹۰ درصد تجهیزات موردنیاز توسط تولیدکنندگان داخلی تامین شده است و وضعیت خوبی را در منطقه و بازار صادرات گاز دارا هستیم.

قره‌خانی در پایان اظهار کرد: طرح افزایش یک تبصره به ماده ۷ قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت نیز به کمیسیون انرژی ارجاع شده بود که این طرح در کمیته نفت و گاز مورد بررسی قرار گرفت.

کلیه حقوق این سایت متعلق به انجمن تولیدکنندگان ترکیبی نیرو ,حرارت و برودت ایران , انجمن CHP ایران ( Irancchp.ir ) می باشد.